Yuvalı Tepeli Arasında Yangın : 15.07.2010

İlçemiz Tepeli Köyü ile Yuvalı köyü arasında bulunan Makilik orman alanında 15.07.2010 günü saat:14.45 sıralarında orman yangını meydana geldi.

 

Tepeli Köyü Muhtarı İrfan ÇATAL’ın yangın haberini alır almaz Kaymakamlık makamını ve Orman İşletme Müdürlüğünü bilgilendirmesi ile koordineli olarak Yangına müdahale başladı.

 

Orman İşletme Müdür Vekili Hüseyin DİVRİK’in yangın ekipleri ile birlikte orman yangınına ilk müdahalelerinin ardından Tepeli Köyü sakinleri de yangın mahalline gelerek yangın söndürme faaliyetlerine traktör ve tankerleri ile katıldılar.

Bu sırada Kaymakamımız sayın Halil Serdar CEVHEROĞLU, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Abdullah BARUTÇU, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer UYAN’da yangın alanına geçerek Orman İşletme Müdür Vekili Hüseyin DİVRİK’ten yangın ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak söndürme faaliyetlerini takip ettiler.

 

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından istenilen Manavgat orman işletme Müdürlüğünden 1 adet helikopter ve Antalya  Orman İşletme Müdürlüğünden 2 adet yangın söndürme uçağı  yaklaşık 30 dakika içerisinde ilçemize gelerek yangına müdahale etmeye başladılar.

 

Yangına Eğirdir Dağ Komando Okul Komutanlığı, Eğirdir Belediyesi, Aksu Belediyeleri de araç desteği ile katıldılar.

 

Saat: 17:00 sıralarında tamamen söndürülen Yangında yaklaşık olarak 6 Hektarlık Makilik alan yandı.

 

Kaymakamımız sayın Halil Serdar CEVHEROĞLU yangının söndürülmesinde emeği geçen tüm köy halkına ve görevli personele tek tek teşekkür ederek yangın alanından ayrıldı.

Written by harmagan