Yaralar Sarılıyor. Kaymakam AKDAŞ Yuvalı’da 11.12.2018
İlçemiz Yuvalı Köyünde dün gece meydana gelen yangında üç ev tamamen kül olurken; 11 büyükbaş hayvanın telef olmasına, 2 traktörün de kullanılmaz hale gelmesine sebep oldu.
Yangın sonrası köye giderek incelemelerde bulunan Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ, yangının çıkış sebebi ve meydana gelen zarar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Evleri zarar gören vatandaşlarla da görüşen Kaymakam AKDAŞ, meydana gelen zararın telafisi için ivedilikle hareket edildiğini belirterek; “Köyümüzde dün gece meydana gelen yangın sonrası vatandaşlarımızın hayvanları telef olurken, evleri ve traktörleri de kullanılamaz hale gelmiştir. İdari tahkikatın devam ettiği olayla ilgili en büyük tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin bir an önce giderilmesi amacıyla geçici olarak bir ailemize sağlık ocağı lojmanını, bir ailemize de Köy Muhtarlık lojmanını tahsis ettik. Diğer ailemiz ise Isparta’da bulunan evlatlarının yanında kalmayı tercih etti. Kendilerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ev eşyası, soba, kömür, gıda gibi yardımlar gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.
Mağdur olan vatandaşlarımızın zararlarının en kısa sürede giderileceğini belirten Kaymakam AKDAŞ, başta yangından zarar gören aileler olmak üzere Yuvalı Köyü halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Kaynak: www.egirdir.gov.tr – www.egirdirses.com

Written by harmagan