1 milyon TL’lik ek ödenekle neler yapılacak?

Köyümüzün enerji nakil hattı iyileştirmesi çalışmasının da içinde yer aldığı işlerde kullanılmak üzere Isparta TEDAŞ İl Müdürlüğü emrine 1 Milyon TL ödeneğin gönderildiğini AKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Isparta Milletvekili Mehmet Sait Dilek açıkladı.

AKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Isparta Milletvekili Mehmet Sait Dilek, enerji yatırımlarında kullanılmak üzere çıkartılan 1 milyon TL’lik ek ödeneğin TEDAŞ İl Müdürlüğü emrine gönderildiğini bildirdi. Bu ödeneğin çıkmasında AK Parti Milletvekillerinin Bakan Taner Yıldız nezdindeki girişimler sonucu çıktığını belirten Milletvekili Dilek, konuya ilişkin açıklamasında şu bilgileri verdi:

“Isparta Ak Parti Milletvekilleri olarak, ilimizin elektrik işleri ile ilgili, gerek altyapı, gerek başlamış işlerin bitimi ve gerek yenileme işleri için Tedaş İl Müdürlüğümüzle yaptığımız yoğun çalışmalar sonucu; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın Taner Yıldız’dan talep ettiğimiz 1 milyon TL ek ödenek onaylanarak Tedaş İl Müdürlüğümüz emrine verilmiştir.

Buna göre devam etmekte olan işlerden;
Eğirdir ilçemiz;

Aşağı Gökdere Köyü -Gökçehüyük Kasabası-Yılgıncak Köyü -Bağacık Köyü -Serpil Köyü -Kırıntı Köyü -Yuvalı Köyü enerji nakil hattı iyileştirmesi.

Sütçüler ilçemiz

Kasımlar Kasabası -Kesme Kasabası -Çobanisa Köyü -Sarımehmetler Köyü -Çimenova Köyü -Yeniköy -Hacıaliler Köyü -Gümü Köyü -Yeşilbağ Köyü-Çukurca Köyü-Beydilli Köyü-Bucakdere Köyü-İncedere Köyü- Güldallı Köyü-Darıbükü Köyü-Aşağıyaylabel Köyü enerji nakil hattı iyileştirmesi.

Aksu ilçemiz;

Karacahisar Köyü-Eldere Köyü-Yukarıyaylabel Köyü enerji nakil hattı iyileştirmesi.
Bakım ve onarım ve tesis yapılacak bölgeler;

Merkez:

Akkent Mah.TOKİ aydınlatma şebekesi- Yakaören Köyü ve Bozanönü köyü yoldaki direklerin değişimi-Çukur Köyü enerji nakil hattı iyileştirmesi ve köy içi bakım onarımı- kadılar köy içi bakım onarımı-Güneyce köy içi bakım ve onarımı-yakaören köy içi bakım onarımı-Aliköy köy içi bakım onarımı-Küçük Kışla köy içi bakım onarımı-Büyükkışla köy içi bakım onarımı-Yazısöğüt köy içi bakım onarımı-direkli köy içi bakım onarımı.

Gönen ilçemiz iğdecik köy içi bakım onarımı.

Yalvaç ilçemiz Sücüllü ve Hüyüklü Kasabaları bakım ve onarım işleri.

Sayılan tüm işler en geç 31.12.2010 tarihine kadar bitirilerek sayın halkımızın kullanımına sunulacaktır. Yardımlarından dolayı sayın bakanımıza Ispartalı hemşehrilerimiz adına teşekkür ederiz.”

Kaynak:

Haber bomba32 internet sitesinden alınmıştır.

Written by harmagan