Acı Haber: Köyümüzde Yangın Çıktı 10.12.2018

Eğirdir’e ISPARTA’nın Eğirdir İlçesine bağlı Yuvalı Köyü’nde bugün sabah 02.00 sıralarında bir evde yangın çıktı. Çıkan yangın kısa sürede büyüyerek 2 eve daha sıçradı. 3 ev tamamen yanarken evin altında bulunan ağırlarda bulunan 11 büyükbaş hayvan ise yanarak telef oldu.

Yuvalı Köyü’nde yaşayan Yaşar Aydemir’e ait evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın meydana geldi. Kısa sürede büyüyen yangın Fatma Aydemir ve Süleyman Alasarıkoğlu’nun yaşadığı evine de sıçradı. Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın uzun süren çalışma sonucunda kontrol altına alınırken, evlerin altında bulunan ağırlarda toplam 11 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu. Yangında 2 traktörde yanarak kullanılamaz hale geldi.

Eğirdir’e bağlı Yuvalı Köyünden bugün sabah saatlerinde yangın meydana geldi. Olay yerine İtfaiye, Ambulans ve Jandarma ekipleri anında ulaşarak yangına müdahale ettiler. Olayda ahır olarak kullanılan binada çok sayıda hayvam telef olurken can kaybı yaşanmadı. İtfaiyenin müdahalesi ile yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: Bomba32

Written by harmagan